Kde si založit bankovní účet

Je to až s podivem, ale stále existují lidé, kteří nemají svůj bankovní účet. A nejedná se jen o studenty, bydlících u svých rodičů, kteří za ně platí všechny poplatky a kapesné jim dávají v hotovosti. Zejména zaměstnanci malých firem stále pobírají mzdu v obálce od svého šéfa a v hotovosti platí za všechny nákupy v obchodech a za služby šeky na poště.

Přitom je tak snadné založit si svůj bankovní účet a přestat stát v dlouhých frontách před peněžnou přihrádkou. I kdyby stále vaše příjmy byly vypláceny v hotovosti, stačí zajít jednou do banky, vložit peníze na svůj účet a pak pohodlně platit v obchodech kartou a za ostatní služby internetbankingem, doma na gauči v obývacím pokoji.

Mnoho lidí si myslí, že když jim přijde poštovní složenka, například za služby mobilního operátora, že ji musí vyplatit pouze v hotovosti na poště nebo v prodejně operátora. Není to pravda, i takový šek uhradíte pohodlně z bankovního účtu. Stačí opsat číslo účtu příjemce, variabilní symbol a částku. Je to mnohem pohodlnější, než se třepat na poštu a tam zase stát v řadě mezi ostatními, kteří stále nemají svůj bankovní účet.

Dobrý bankovní účet vám také umožní nakupovat výhodněji přes internet. Stačí platební kartu ke svému účtu napojit na Paypal platební bránu a výhodné nákupy jsou vám k dispozici. Nebo kartou zaplatíte kurýrovi, který vám vaše objednané zboží doručí na dobírku. Zboží na internetu, často i za pomoci slevových kupónů, nakoupíte výhodnější, než ve městě, kde žijete. Takto vám bankovní účet pomůže ušetřit další peníze. Záleží jen na vás, jestli si je ušetříte do budoucna, koupíte do bytu nějakou maličkost nebo pozvete svou lásku na dobrou večeři. Kterou mimochodem v mnoha podnicích také zaplatíte kartou, aniž že byste se stresovali, co si objedná a zda máte u sebe dost hotovosti. Protože celou výplatu u sebe v bankovkách nikdo nechce nosit, kvůli bezpečnosti, ale mít u sebe platební kartu a na účtu všechny peníze je nejen pohodlné, ale také bezpečné.